Palivové drevo

ONLINE OBJEDNÁVKA PALIVOVÉHO DREVA

Posledné roky v našej spoločnosti hlásajú značný návrat ku kúreniu palivovým drevom. Drevo predstavuje alternatívu najlacnejšieho ekologického zdroja tepla s pridanou hodnotou obnoviteľného zdroja energie.
Palivové drevo predstavuje takmer konečný produkt pre spotrebiteľa s jeho štandardné použitím na kúrenie v krboch, kotloch, kachliach. Neutíchajúci a narastajúci dopyt po palivovom dreve je jasným dôkazom uvedomenia si výhod tohto tepelného zdroja.

Na výber máte, podľa uloženia dreva, dva druhy:

  • palivové drevo v paletách,
  • palivové drevo voľne sypané.

Taktiež máte na výber kúpu dreva:

  • suchého,
  • surového (mokrého).

Štandardné a najviac žiadané je palivové drevo u nás je rozmerov 25 cm a 32 cm, pri individuálnej dohode je možné dĺžku prispôsobiť. Ani iný rozmer nepredstavuje pre dodávateľa nejaký problém, všetko je vecou vzájomnej dohody.

Palivové drevo

Odkiaľ a aké drevo máme

So zameraním sa na najvyššiu kvalitu dreva získava naša firma drevo zo štátnych lesov, z miestnych urbariátov alebo zo súkromných lesov v čase rubnej ťažby (ťaženie starých stromov) alebo pri prerieďovaní lesa. Samozrejmosťou je čerstvo vyťažené drevo bez znakov znižujúcich jeho kvalitu (napr. hniloba, plesne, huby).

Palivové drevo v gulatinách

V prípade individuálnej potreby vieme zabezpečiť aj predaj dreva v gulatinách, ktoré je vhodné pre zákazníkov uprednostňujúcich vlastné spracovanie. Samozrejme jeho výhodou sú nízke náklady na jeho zabezpečenie, no na druhej strane si vyžaduje ďalšie spracovanie, ktoré môže byť technologicky náročnejšie a rizikovejšie. Jedná sa o tzv. "metrovicu", ktorú si viete spracovať na vami požadovanú dĺžku a veľkosť polien.

Gulatina, palivové drevo

Cenník palivového dreva 

Doprava

Na palivové drevo zabezpečujeme kamiónovú dopravu, v blízkom okolí aj nákladnú dopravu priamo až k vám domov.

Fotogaléria

Revúca


spracovanie a predaj

Veľký Biel


predaj