Druhy palivového dreva

Štandardne sa palivové drevo delí do dvoch kategórií:

  1. palivové drevo listnaté – tvrdé (napr.buk, dub, hrab, agát),
  2. palivové drevo ihličnaté – mäkké (napr. smrek, borovica).

Palivové drevo ihličnaté

Vďaka svojim schopnostiam je rýchlym vykurovacím prostriedkom, má vysokú výhrevnosť a je vďačné na rozkurovanie a pri potrebe rýchleho výhrevu (skvelá voľba pri vyhriatí chatky). Zároveň je ľahšie spracovateľné. Nesmieme zabudnúť na príjemné zvuky, ktoré v pri svojom horení vydáva a hravo navodí v o vašich domovoch príjemnú romantickú atmosféru. No v porovnaní s palivovým drevom listnatým horí kratšie.

Listnaté palivové drevo Bukové

Tento druh dreva horí podstatne dlhšie, tiež poskytuje vysokú výhrevnosť a zanechá po sebe väčšie množstvo uhlíkov (nočné prikurovanie vďaka jeho trvácnosti môžeme vynechať).

Stupeň výhrevnosti dreva je priamo úmerný druhu a vlhkosti, či skôr suchosti dreva. Drevo ale nie je normovaná surovina, ktorú možno zaškatuľkovať striktnými tabuľkami. Líši sa doslova od stromu k stromu.

Odpad z dreva nepredstavuje zanedbateľnú surovinu, zlisovaním sa mení na brikety alebo pelety rôznych tvarov. Predajcovia ich ponúkajú v plastových obaloch s prísľubom vyššej výhrevnosti a jednoduchej manipulácie. Nevýhodou je možno vyššia cena .

Našim spokojným zákazníkom ponúkame jedno z driev s najvyššou výhrevnosťou - buk.

Banská Bystrica, Bernolákovo, Bratislava, Brezno, Gánovce, Galanta, Hranovnica, Hrubá Borša, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Jelšava, Šenkvice, Šumiac, Žakovce, Železník, Lučivná, Malinovo, Michalová, Nitra, Nová Dedinka, Nová Lesná, Plešivec, Poprad, Revúca, Rimavská Sobota, Senec, Sirk, Spišská Teplica, Stará Lesná, Starý Smokovec, Svätý Jur, Svit, Tatranská Lomnica, Telgárt, Tisovec, Tomášov, Tornaľa, Vajnory, Veľká Lomnica, Veľký Biel, Veľký Grob, Veľký Slávkov, Veľké Uľany, Vernár, Viničné, Voderady, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen a ostatné.